Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Inwalidy w Kamieniu Pomorskim

Data publikacji: 2012-05-03, Data modyfikacji: 2012-05-03
A A AWydrukDrukuj  
 

Na spotkaniu pojawili się dostojni goście, między innymi: burmistrz miasta - Bronisław G. Karpiński, przewodniczący Okręgu Zachodniopomorskiego PZERiI w osobie Jerzego Mędrka, a także przedstawiciel zarządu Rady Powiatu - Stanisław Motyka. Był też przedstawiciel kamieńskiej policji – Krzysztof Kronenberg. Modlitwę przed uroczystością poprowadził ksiądz kanonik Zbigniew Wójcik z miejscowej parafii.
Podczas spotkania odczytano kilka ważnych komunikatów dotyczących emerytów, rencistów i inwalidów. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński mówił o ścisłej i owocnej współpracy z naszymi seniorami, życząc im pogody ducha i wielu lat w zdrowiu. Wyraził przy tym nadzieję, że więź między gminą a seniorami zacieśni się jeszcze bardziej.
To, że życie staje się coraz trudniejsze, a to z racji ogólnoświatowego kryzysu ekonomicznego, kamieńskim emerytom, rencistom i inwalidom nie trzeba tłumaczyć. To właśnie oni są jednym z wielu ogniw łańcuszka, które najbardziej odczuwa na sobie ów kryzys.
Podczas tej niecodziennej uroczystości nagrodzono kilka osób za aktywną działalność na rzecz kamieńskiego związku: Złotą Dużą Odznaką związku emeryckiego nagrodzono burmistrza Bronisława Karpińskiego, Małą Złotą Odznaką wyróżniono: Genowefę Staszak, Wandę Świątek, Elżbietę Kucharską oraz Jana Lichta. Dyplomem uznania za działalność społeczną i prowadzenie zespołu „Relax” uhonorowano niestrudzoną Danutę Śremską.

Atrakcją popołudnia był występ „Relax-u”, który skocznymi piosenkami rozbawiał zgromadzonych. Gro osób podśpiewywało sobie wraz z zespołem, czując się wówczas dużo młodszymi i weselszymi.

Mirosław Iwaszczyszyn, Źródło artykułu: http://www.kamienpomorski.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola