Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Inwestycyjna wiosna w Kamieniu

Data publikacji: 2012-03-27, Data modyfikacji: 2012-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Inwestycyjna wiosna w Kamieniu

Należy zaznaczyć, iż modernizacja będzie obejmowała poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi, m. in. poprzez budowę ścieżki rowerowej. Trwają również przygotowania do rozpoczęcia I etapu budowy drogi dojazdowej do wsi Grębowo. Rozstrzygnięty został przetarg i wyłoniony wykonawca na budowę I odcinka drogi Trzebieszewo – Chrząstowo. Warto podkreślić, że gmina i w tym przypadku pozyskała znaczącą dotację ( 218 300 zł) z NPPDL, czyli z tzw. „schetynówek”. Jest duża szansa, że dodatkowo inwestycja ta będzie dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W ciągu dwóch najbliższych miesięcy powinna ruszyć przebudowa ulicy Bałtyckiej oraz modernizacja ciągów pieszych na terenie amfiteatru. Przypomnijmy, że na inwestycje w centrum miasta łącznie z budową nowej mariny otrzymaliśmy jako gmina olbrzymią kwotę 7 497 334 zł dofinansowania.
W najbliższym czasie rozpoczyna się budowa nowej świetlicy wiejskiej w miejscowości Rozwarowo. Świetlica zostanie wykonana również przy znacznym dofinansowaniu ( 457 317 zł) ze środków unijnych. Ciekawostką jest, że architektura tego obiektu będzie nawiązywała do budowanych w Rozwarowie domów krytych trzciną rozwarowską. Ogółem na przedstawione powyżej zadania zaplanowano w tegorocznym budżecie naszej gminy kwotę 2 834 067 zł.
Służby gminne nie zapominają również o modernizacji oświetlenia. Na etapie końcowym przygotowania dokumentacji jest oświetlenie na Osiedlu Bolesława Prusa, na ul. Ks. Kazimierza, ul. Matejki, oraz na drodze w miejscowości Śniatowo.
Jak wiemy, duże zmiany nastąpiły w sferze zarządzania zasobami mieszkaniowymi gminy. Kamieńskie TBS, realizując wcześniej przyjęte założenia, systematycznie powiększa liczbę nowych lokali mieszkalnych przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów utrzymania tych lokali. Na uwagę zasługuje również fakt dyscyplinowania lokatorów, którzy od wielu miesięcy zalegają z należnymi opłatami czynszowymi. TBS przygotowuje się do wielkiej inwestycji, jaką będzie budowa kwartału przy ul. Mickiewicza na terenie po dawnym targowisku. Inwestycję poprzedzą prace archeologów w ścisłej współpracy z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. W kwartale przewidywane są lokale mieszkalne, usługowe oraz obiekty związane z działalnością kulturalną. Jak widać przed nami pracowite miesiące.

, Źródło artykułu: http://www.kamienpomorski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola