Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Międzyszkolny konkurs ‘Around the United Kingdom’

Data publikacji: 2017-05-05, Data modyfikacji: 2017-05-06
A A AWydrukDrukuj  
 
05.05.2017Międzyszkolny konkurs ‘Around the United Kingdom’ Dwudziestego siódmego kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim odbyła się kolejna, już dziewiąta, edycja międzyszkolnego konkursu o zasięgu powiatowym ‘Around the United Kingdom’. Jest to konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który odbywa się w języku angielskim. Tym razem z kulturą i obyczajami mieszkańców Królestwa, jego historią, literaturą, polityką i geografią zmagali się uczniowie:Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w  Kamieniu Pomorskim, Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Golczewie,Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowieoraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w  Kamieniu Pomorskim.Podobnie jak w latach ubiegłych, młodzież wykazała się umiejętnością posługiwania się językiem angielskim i dużą wiedzą. Komisja konkursowa składająca się z nauczycielek języka angielskiego (Nadieżda Baranowa, Elżbieta Kulesza, Katarzyna Burknap-Miechowicz, Izabela Jackowska oraz Katarzyna Wołkow), przyznała nagrody oraz wyróżnienie dla następujących uczniów:I miejsce: Maja Gabryszak, SP Wolin; II miejsce: Jakub Nowacki, SP nr 1  Kamień Pomorski; III miejsce: Martyna Nowicka, SP Wolin; wyróżnienie: Wojciech Leszczyński, SP nr 2 Kamień Pomorski.Nagrody główne – statuetki zasponsorował Pan Stanisław Kuryłło. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami i cennymi gadżetami nie tylko wydawnictw językowych. Składamy podziękowania wydawnictwom: Oxford University Press, PEARSON, Macmillan oraz Panu Mariuszowi Teteli (Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ERTEL S.c.)Szczególne podziękowanie należy się również Panu Arturowi Kozubowskiemu (Pizzeria Aleksandria) oraz mamom naszych uczniów: Pani  Małgorzacie Czerwińskiej  i  Pani Katarzynie Kubik za przygotowanie poczęstunku.Dziękujemy nauczycielom języka angielskiego za podjęcie trudu przygotowania uczniów do konkursu i pracę w komisji konkursowej.Organizatorzy konkursu: Dorota Wilczyńska i Joanna Gołdyn Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim 

Pełna treść wiadomości na: 3500 at kamienpomorski.pl
Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, Źródło artykułu: kamienpomorski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola