Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego zasługują na Mistrzostwa Świata

Data publikacji: 2012-08-01, Data modyfikacji: 2012-08-01
A A AWydrukDrukuj  
 

Marek Świderski: Dużo z tego, co można było zdziałać dla pozyskania Mistrzostw Świata, zostało już zrobione. We Włoszech, gdzie zabiegałem głównie o poparcie państw, które nie jadą na Dominikanę, efekty mojej pracy przeszły moje oczekiwania. Wszędzie spotykałem się z aprobatą dla naszych starań. Uczestnicy kamieńskich Mistrzostw Europy z 2010 roku wspominają ogromną życzliwość i zainteresowanie mieszkańców Kamienia Pomorskiego Mistrzostwami oraz niespotykane zaangażowanie i liczbę wolontariuszy. Efektem tego są pełnomocnictwa, do głosowania na Dominikanie, które otrzymałem od: Litwy, Estonii, Ukrainy, Rumunii, Macedonii, Serbii, Cypru, Malty, Izraela, Czarnogóry. Francja zadeklarowała, że weźmie stosowne pełnomocnictwo od Monaco, Włochy od San Marino, a Norwegia od Islandii. To oczywiście nie gwarantuje pozyskania imprezy, ale bez tego w ogóle nie mielibyśmy żadnych szans!!! Mistrzostwa Świata w klasie Optimist nigdy nie odbyły się w Polsce, ani nawet w Europie Wschodniej. Nigdy też nie odbyły się w tak małym miasteczku jak Kamień Pomorski, ale jak usłyszałem od wielu moich rozmówców, mieszkańcy Kamienia Pomorskiego jak nikt inny na świecie zasługują na Mistrzostwa Świata. Nasi konkurenci – tajlandzka Pattaya i argentyńskie San Isidro, to uznane w świecie, duże i bogate ośrodki żeglarskie. My przy nich, nawet z naszą nową mariną, nadal jesteśmy kopciuszkiem. Nie możemy mieć jednak żadnych kompleksów, bo to my naszymi Mistrzostwami Europy wyznaczyliśmy nowe standardy dla najważniejszych imprez w klasie Optimist. Naprawdę mamy mocną pozycję w Europie! Na Dominikanie trzeba walczyć o poparcie, tym razem krajów spoza Europy. Nie będzie czasu na zwiedzanie, ani tym bardziej na opalanie się, no może po głosowaniu.
Na wypadek nieprzyznania prawa do organizacji Mistrzostw Świata, Jacht Klub złożył aplikację o ponowną organizację Mistrzostw Europy w 2014 roku. Tu konkurentem jest Royal San George Yacht Club z Irlandzkiego Dun Laoghaire – klub ze 150-letnią tradycją, do którego należy przepiękna marina dla ponad 1000 jachtów, większa od całego naszego miasta! Irlandczycy to jednak nasi najwięksi sojusznicy w staraniach o Mistrzostwa Świata. Obawiają się, że jeżeli nie pozyskamy Mistrzostw Świata, w walce o mistrzostwa Europy nie mają z nami szans.
Zadanie: „Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży Gminy Kamień Pomorski z zakresu żeglarstwa w ramach współzawodnictwa sportowego koordynowanego przez Polski Związek Żeglarski oraz organizacja w Kamieniu Pomorskim imprez żeglarskich o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym, będących promocją dyscypliny oraz Gminy Kamień Pomorski” jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Kamień Pomorski oraz od sponsorów klubu: Intermarche Kamień Pomorski, Agrykolex Sp. zo.o. ze Szczecina – autoryzowany dealer SUBARU, Crewsaver, Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji JANTAR w Dziwnówku, Marina Kamień Pomorski Sp. z o.o., NIVEA Polska Sp. z o.o. w Poznaniu, Agencja Reklamowa ETCETERA ze Szczecina, De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o. o. z Wrocławia.

Daniel Klamborowski Jacht Klub Kamień Pomorski www.jkkp.pl, Źródło artykułu: http://www.kamienpomorski.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola