Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MITOLOGICZNE ZMAGANIA w KAMIEŃSKIM GIMNAZJUM

Data publikacji: 2012-05-16, Data modyfikacji: 2012-05-16
A A AWydrukDrukuj  
 

Na nasze zaproszenie odpowiedziały szkoły z Wolina, Dargobądza, Górek, Jarszewa i nr 1 w Kamieniu Pomorskim. Zakres konkursu obejmował znajomość Mitologii J. Parandowskiego. Organizatorzy wysoko postawili poprzeczkę, pytania znacznie wykraczały poza wiadomości omawiane w szkole podstawowej. Tym bardziej cieszyły nagrody w etapie indywidualnym i drużynowym.
Pierwsza runda to test pisany przez każdego uczestnika. Uczniowie otrzymali 20 pytań i określony czas na ich rozwiązanie. Najwyższy poziom zaprezentowała uczennica Nicole Hoffa ze Szkoły Podstawowej w Wolinie. Drugie miejsce zajął Eryk Charów ze Szkoły Podstawowej z Górek, trzecie miejsce – Michał Borowski także z Górek.
Po krótkiej przerwie i poczęstunku rozpoczęła się druga runda – drużynowe zmagania ze szczegółowymi pytaniami dotyczącymi mitów, bohaterów, wydarzeń. Tu często dobre chęci nie wystarczały…, wszyscy byli podenerwowani.
Trzecia runda objawiła wiele talentów aktorskich, drużyny miały na celu przedstawić związek frazeologiczny bez użycia słów. Niektórym udawało się to nadzwyczaj szybko.
W zmaganiach drużynowych najlepszą okazała się grupa uczniów ze SP w Jarszewie, II miejsce zajęła SP Górki, III miejsce – SP Dargobądz.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że konkurs stanie się tradycją, a uczniowie będą z roku na rok pogłębiać znajomość mitologii greckiej. Dziękujemy uczestnikom i Opiekunom; do zobaczenia za rok.

, Źródło artykułu: http://www.kamienpomorski.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola