Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obrazy słuchaczy UTW w kamieńskim Muzeum

Data publikacji: 2017-11-16, Data modyfikacji: 2017-11-17
A A AWydrukDrukuj  
 
16.11.2017Obrazy słuchaczy UTW w kamieńskim Muzeum W poniedziałek w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż poplenerowej wystawy wędrującej zatytułowanej „Configuracja”.Ekspozycję, której kuratorami są prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Golczewie Janina Kołodzińska oraz szczeciński artysta-plastyk Jan Michał Szewczyk, tworzy trzydzieści obrazów słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku z terenu naszego województwa. Na wystawie znalazły się prace: Jerzego Dembskiego, Wandy Ordy i Brygidy Surdy z Polic, Janiny Kołodzińskiej, Heleny Włodarczyk, Bożeny Pietrzak, Marianny Michalak, Marii Kloch i Elżbiety Wrzesińskiej z Golczewa, Doroty Juszkowskiej – Łysiak i Grażyny Stodulskiej z Kamienia Pomorskiego, Danuty Mazurek z Nowogardu, Anny Winiarskiej z Gryfic, Joanny Rossy, Marianny Janickiej i Bogusławy Kryczki z Gryfina,  Lilii Boczkowskiej z Pyrzyc,  Anny Nowak, Danuty Kmiecik, Ireny Gemby, Agnieszki  Gemby, Małgorzaty Szymańskiej i Marii Zalewskiej z Bornego Sulinowa, Józefa Szarego, Anny Dąmbskiej, Renaty Jasiul i Wandy Zabrockiej z Koszalina oraz Anny Pileckiej z Białogardu.Otwarta w poniedziałek wystawa stanowi owoc pleneru malarskiego, który odbył się w ramach „III Letniej Szkoły Seniora” w Ośrodku Wczasowym „Familijni” w Dziwnówku w dniach od 27 sierpnia do 3 września br. Ekspozycja po raz pierwszy zaprezentowana została 5 października br. w Policach. Przez ostatnie dwa tygodnie gościła w Gminnym Ośrodku Kultury w Golczewie skąd trafiła do MHZK. Po Kamieniu odwiedzi jeszcze pozostałe miasta – siedziby uniwersytetów, których słuchacze uczestniczyli w plenerze oraz Szczecin, gdzie będzie prezentowana przez czerwiec przyszłego roku i gdzie zakończy swą wędrówkę.W Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wystawę „Configuracja” można zobaczyć do końca bieżącego miesiąca.Serdecznie zapraszamy             

Pełna treść wiadomości na: 3724 at kamienpomorski.pl
Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, Źródło artykułu: kamienpomorski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola