Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Połączenia jednostek kultury nie będzie

Data publikacji: 2017-10-20, Data modyfikacji: 2017-10-22
A A AWydrukDrukuj  
 
20.10.2017Połączenia jednostek kultury nie będzie Ubiegłoroczne zamierzenie Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim o połączeniu Kamieńskiego Domu Kultury z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną uzyskało negatywną opinię zarówno Książnicy Pomorskiej w Szczecinie jak i Krajowej Rady Bibliotecznej w Warszawie.Połączenia obu jednostek kultury nie będzie. Burmistrz Gminy Stanisław Kuryłło realizując uchwałę Rady Miejskiej zwrócił się do Dyrektora Książnicy Pomorskiej o opinię w sprawie połączenia jednostek. Po opracowaniu przez gminę planu rozwoju nowej instytucji Biblioteki i Centrum Kultury w Kamieniu Pomorskiej oraz wizycie Dyrektora Książnicy Lucjana Bąbolewskiego w jednostce, połączenie instytucji kultury jako realizacja Programu postępowania naprawczego zostało zaopiniowane negatywnie. Również Krajowa Rada Biblioteczna wydała negatywną opinię. Uzasadnieniem obu decyzji była obawa przed zaniżeniem poziomu usług bibliotekarskich świadczonych dla lokalnej społeczności.Nasze działania jednak zaprzeczają powyższym obawom. Wynegocjowaliśmy pełną realizację porozumienia na dofinansowanie biblioteki przez powiat. Po raz pierwszy od lat do budżetu gminy wpłynęło 20 tys. zł. Ponadto realizujemy utworzenie profesjonalnego Punktu Bibliotecznego w centrum miasta, w budynku Szkoły Podstawowej nr 1, który będzie służył zarówno mieszkańcom jak i kuracjuszom.

Pełna treść wiadomości na: 3698 at kamienpomorski.pl
Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, Źródło artykułu: kamienpomorski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola