Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PROJEKT „SZLACHETNA PACZKA”

Data publikacji: 2012-08-14, Data modyfikacji: 2012-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
PROJEKT „SZLACHETNA PACZKA”

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie. Konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi - darczyńca po przeczytaniu opisu przygotowanego przez wolontariusza, wybiera rodzinę, której chce pomóc. Mamy przyjemność po raz pierwszy w Kamieniu Pomorskim zrealizować ideę szlachetnej paczki.
Przedstawicielem SZLACHETNEJ PACZKI na terenie naszego regionu jest LIDER - został nim Ariel Juszczak. Naszym zdaniem jest to odpowiednia osoba, z doświadczeniem w działalności w organizacjach pozarządowych oraz pracy w zespole i z młodzieżą.
Tylko dzięki współpracy z osobami, które wiedzą o rodzinach żyjących w ubóstwie, mamy szansę dotrzeć do najbardziej potrzebujących. Pomagamy rodzinom w trudnej sytuacji materialnej oraz tym, które biorą odpowiedzialność za swoje życie, nie chcą utrzymywać się ze swojej biedy i nie mają postawy roszczeniowej. Będą to rodziny, w których choroba lub niepełnosprawność dziecka wpływa na obniżenie standardu życia, będą to rodziny wielodzietne (od 3 dziecka), samotne osoby w podeszłym wieku, samotny rodzic bądź rodzina, którą zdarzenie losowe postawiło w bardzo trudnej sytuacji materialnej.
Wolontariusz przeprowadzi z rodziną dwie ankiety, na bazie których powstanie opis rodziny. Darczyńca po zapoznaniu się z opisem przygotowuje paczkę. Paczki będą przekazywane wolontariuszom a Ci zawiozą je w grudniu do poszczególnych rodzin. Darczyńcą może zostać firma, rodzina, grono znajomych czy przyjaciół. Jeden darczyńca pomaga jednej rodzinie.
Czym więcej darczyńców z naszego rejonu będzie chciało zrobić paczki tym większej liczbie rodzin pomożemy. Pomiędzy darczyńcą a rodziną jedynym łącznikiem będzie wolontariusz, także gwarantujemy pełną anonimowość.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chcą się zaangażować w organizację projektu SZLACHETNA PACZKA jako wolontariusz smiley stworzymy kamieńską drużynę SUPERW smiley - zgłoszenia: www.superw.pl

Zapraszamy Cię do:
 realnej pomocy ludziom żyjącym w ubóstwie w Twojej okolicy,
 rozwoju osobistego podczas szkoleń przygotowujących do roli wolontariusza,
 sprawdzenia się w działaniu w zespole ludzi z pasją,
 pomagania w towarzystwie Jerzego Dudka, który REALnie pomaga oraz Grzegorza Turnaua, który dla nas siedział w pudle i wielu innych artystów i sportowców.
Aplikuj jeśli:
 masz ukończone 18 lat,
 kochasz ludzi i masz łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
 chcesz pomagać i jesteś gotów szukać kreatywnych rozwiązań, aby pomoc była mądra i skuteczna,
 jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu,
 bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich efekty.
Zadania wolontariusza:
 spotkanie z rodzinami żyjącymi w biedzie i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji,
 współpraca z darczyńcami przygotowującym paczki dla rodzin,
 współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie - m.in. poszukiwanie darczyńców i organizacja magazynu.
Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI działają w okresie od października do początku stycznia. Udział w projekcie rozpoczyna szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Tekst: Jarosław Czerniak

 

kamienpomorski.pl, Źródło artykułu: kamienpomorski.pl, Autor zdjęć: kamienpomorski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola