Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Słuchacze UTW na zajęciach w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym

Data publikacji: 2017-05-04, Data modyfikacji: 2017-05-06
A A AWydrukDrukuj  
 
04.05.2017Słuchacze UTW na zajęciach w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym W minionym tygodniu  członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kamienia Pomorskiego mieli kolejną możliwość uczestniczenia w zajęciach organizowanych przez Zachodniopomorski  Uniwersytet  Technologiczny ze Szczecina, w ramach projektu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wspieranie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. Pięćdziesiąt osób wzięło udział w wykładzie i zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, a tematem był „Przemysł 4.0 – fabryki przyszłości.  Zajęcia były fascynujące, związane z cyfryzacją produkcji i procesem zaniku barier pomiędzy człowiekiem a maszyną. W obecnej rzeczywistości interakcja   człowieka z maszyną –automatem jest nieunikniona,  ale na szczęście nie jest to związane z całkowitym procesem zastąpienia ludzi w procesie produkcji.Trzeba przyznać, że ZUT ma wiele sukcesów w tematyce automatyzacji i cyfryzacji produkcji i wielu studentów ZUT już w trakcie swoich studiów jest w kręgu zainteresowania różnych instytucji, z którymi współpracują i które są chętne ich zatrudnić po zakończeniu nauki.

Pełna treść wiadomości na: 3489 at kamienpomorski.pl
Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, Źródło artykułu: kamienpomorski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola