Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sprostowanie - hipoteka ratusza

Data publikacji: 2012-06-06, Data modyfikacji: 2012-06-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Szanowni Państwo,
w związku z nieprawdziwymi informacjami, zawartymi w artykule p.t.: „Burmistrz zastawi ratusz ?”, opublikowanym na łamach Kuriera Szczecińskiego, w dniu 28 maja 2012 r. wyjaśniam, że stwierdzenie jakoby ratusz miał stanowić zabezpieczenie kredytu, który gmina zaciągnie na zapłatę za wybudowany port jachtowy jest nieprawdziwe.

Zamiar ustanowienia hipoteki na nieruchomości ratusza związany jest ze zmianą sposobu zabezpieczenia należytego wykonania Umowy o Dofinansowanie projektu budowy portu. Do tej pory takie zabezpieczenie stanowiła Umowa Poręczenia, zawarta pomiędzy Gminą Kamień Pomorski, a Polską Organizacją Turystyczną w Warszawie, która pełni funkcję Instytucji Wdrażającej dla osi 6 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, z którego otrzymaliśmy dotację na budowę portu. Obowiązek takiego zabezpieczenia mają wszyscy partnerzy, realizujący inwestycje w ramach projektu Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy z poręczenia na hipotekę, wynika z faktu, że poręczenie wpływa na wysokość długu publicznego gminy i ogranicza tym samym jej zdolność kredytową, co uniemożliwia realizację kolejnych zaplanowanych inwestycji, w tym przebudowy dróg. Ustanowienie hipoteki na nieruchomości ratusza nie ma wpływu na wysokość długu i umożliwia gminie realizowanie następnych inwestycji ze wsparciem kredytowym.

Ponadto wyjaśniam, że z uwagi na zakończenie inwestycji budowy portu jachtowego w Kamieniu Pomorskim i zatwierdzenie przez Instytucję Wdrażającą rozliczenia większości dotacji, którą otrzymaliśmy w ramach POIG, ustanowienie hipoteki na ratuszu miejskim jest działaniem czysto formalnym i nie niesie za sobą ryzyka utraty jakichkolwiek środków, ani ryzyka zlicytowania nieruchomości.

Jan Kurowski
Koordynator Projektu
Gmina Kamień Pomorski

, Źródło artykułu: http://www.kamienpomorski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola