Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Liczby Pi w Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim

Data publikacji: 2013-04-08, Data modyfikacji: 2013-04-08
A A AWydrukDrukuj  
 

Święto Liczby Pi obchodzone jest na świecie od 1988 roku. W Polsce na wielu uczelniach wyższych, w szkołach średnich i gimnazjach organizowane są różnego rodzaju imprezy, które mają na celu popularyzację nauk ścisłych. Te wydarzenia skupiają się wokół nieprzypadkowej daty: 14 marca. Data ta, zapisana w postaci 3.14 odnosi się do pierwszych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. W tym roku Dzień Liczby Pi zorganizowany został również w Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim.

W ramach Święta Liczby Pi uczennice klasy IIc Roksana Woźniak, Olga Szumilas oraz Alicja Kostur zaprezentowały swój projekt edukacyjny „Doświadczalne wyznaczanie wartości liczby pi”. Opiekunem merytorycznym grupy była pani Elżbieta Dąbrowska.
Uczennice przedstawiły prezentację multimedialną projektu edukacyjnego, nad którym pracowały w tym roku, Aby przekonać wszystkich, że matematyka nie jest taka straszna, jak się wydaje i można się nią wspaniale bawić, uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą matematyczną w „Turnieju Drużyn”. Dwuosobowe reprezentacje klas współzawodniczyły ze sobą w różnych konkursach. Zadaniem drużyn było m.in.: przedstawienie hasła promującego matematykę, wykazanie się wiedzą na temat Ludolfiny, czy też historii i ciekawostek związanych z liczbą pi. Kolejne zadanie polegało na napisaniu w określonym czasie jak największej ilości wyrazów zawierających sylabę „pi”. Można było także wykazać się pomysłowością, biorąc udział w konkurencji „Skojarzenia matematyczne”. Zwycięzcami „Turnieju Drużyn” zostały klasy Ib, IId, IIIc. Wszyscy laureaci oraz wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na wszystkich czekały słodkie nagrody – pyszne domowe ciasteczka, przygotowane własnoręcznie przez Roksanę Woźniak, Olgę Szumilas, Alicję Kostur, Dominikę Masłowską i Katarzynę Posłuszny, które prowadziły całe spotkanie.
Gratulujemy tegorocznym zwycięzcom. Zapraszamy za rok do udziału w kolejnym Święcie Liczby Pi!

Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, Źródło artykułu: www.kamienpomorski.pl, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola