Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkolenie członków UTW w Łowiczu Wałeckim

Data publikacji: 2017-09-22, Data modyfikacji: 2017-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 
22.09.2017Szkolenie członków UTW w Łowiczu Wałeckim W związku z zakładaniem Centrum Wolontariatu i Mentoringu w Kamieniu Pomorskim w ramach Stowarzyszenia UTW, do którego każdy będzie się mógł zgłosić  aby otrzymać pomoc wolontariuszy, 5 osób wyjechało na czterodniowe szkolenie do  ośrodka-agroturystycznego "7 ogrodów" w Łowiczu Wałeckim. Miejsce było zaczarowane. Na olbrzymim terenie  czarodziejskie domki w przepięknym otoczeniu   zrobiły na nas niesamowite wrażenie - bajkowy krajobraz. Raj dla zwierząt i ludzi, którzy chcą się oderwać od rzeczywistości. Oczywiście oprócz fantastycznego wystroju pokoi i wokół artystycznie zadbanego krajobrazu , na uczestników szkolenia czekały zadania związane z  tematem różnych zagadnień pracy wolontariackiej . Na początek były warsztaty integracyjne wszystkich uczestników oraz wymiana doświadczeń między organizacjami senioralnymi( Wałcza, Szczecina i Kamienia Pomorskiego), przeplatana zajęciami ruchowymi na świeżym powietrzu. Codziennie oprócz gimnastycznych zajęć w naturze czekały na nas różne zadania przybliżające nam specyfikę pracy wolontariackiej oraz wspólne integracyjne zajęcia( robienie mydeł z ziołami, świec zapachowych , wspólne ognisko). Odbyliśmy też wycieczkę do Wałcza aby wziąć udział w grze miejskiej, której celem było poznanie miasta oraz integracja i współzawodnictwo wszystkich uczestników . Po wykonaniu zadań pojechaliśmy na Czarodziejską Górę aby doświadczyć dziwnego i dotychczas niewyjaśnionego zjawiska, które powoduje, że samochód wbrew zasadom fizyki  jedzie pod górę bez pracy silnika lub butelka pełna wody przemieszcza się sama  pod górę. Następnym naszym celem była wizyta w wałeckim Centralnym Ośrodku Sportu, gdzie mogliśmy przespacerować się po wiszącym moście rozpiętym między dwoma brzegami pięknego jeziora Raduń. Kolejny dzień oprócz wykładów obfitował znowu w gry grupowe typu kalambury oraz uczestniczyliśmy w zabawie na wzór telewizyjnego programu "Kocham Cię Polsko", którą wygrała drużyna kamieńskiego UTW.

Pełna treść wiadomości na: 3672 at kamienpomorski.pl
Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, Źródło artykułu: kamienpomorski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola