Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

V Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2017

Data publikacji: 2017-05-10, Data modyfikacji: 2017-05-12
A A AWydrukDrukuj  
 
10.05.2017V Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2017 W sobotę 6 maja w naszym kraju odbył się piaty raz ogólnopolski marsz Nordic Walking studentów UTW. Członkowie kamieńskiego Uniwersytetu wzięli trzeci raz udział w tym przedsięwzięciu, którego tegoroczny  dystans wyniósł 5,5 km.  Organizatorem marszu jest Stowarzyszenie "Akademia Złotego Wieku" – UTW w Wejherowie oraz współorganizatorzy: Polska Federacja Nordic Walking i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Patronat honorowy objął Bogdan Tokłowicz – Przewodniczący Rady Miasta Wejherowo. Celem akcji jest zachęcanie studentów UTW do aktywności sportowej, integracja środowiska studenckiego oraz  promocja czynnego spędzania wolnego czasu.                                                                 Przed wymarszem każdy uczestnik dostał okolicznościową przypinkę,  a po ukończeniu – certyfikat. W marszu, który w całej Polsce zaczął się punktualnie o godzinie 11.00 wzięło udział 52 członków UTW z Kamienia oraz 10 osób z zaproszonych gości ze Stowarzyszenia „Aramis” z Trzebiatowa. W czasie gdy kijkarze maszerowali, pozostała część trzebiatowskich gości poszła zwiedzać nasze miasto. Na zakończenie imprezy w patio Szkoły Podstawowej i MOSIR dla wszystkich uczestników był grill przygotowany przez członków kamieńskiego koła emerytów.

Pełna treść wiadomości na: 3504 at kamienpomorski.pl
Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, Źródło artykułu: kamienpomorski.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     
    Polecane

    DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

     
    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

    Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

    Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola