Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zwiedzając Kamień Pomorski…

 
Będąc w Kamieniu Pomorskim nie sposób zwiedzając miasto, nie rozpocząć poznawania jego historii od najważniejszego, do tego czynnego zabytku, jakim jest Katedra pw. św. Jana Chrzciciela. Okazuje się, że jest to najstarszy zabytek architektury sakralnej i zarazem murowanej na terenie Pomorza Zachodniego. Kamień Pomorski jest jednym z najstarszych miast Pomorza Zachodniego, w XII wieku był prężnie rozwijającym się ośrodkiem osadniczym, co m.in. zadecydowało o przeniesieniu tu w roku 1176 siedziby biskupstwa pomorskiego, obejmującego swym zasięgiem niemal połowę pobrzeża Bałtyku. Zespół katedralny w Kamieniu Pomorskim został uznany za pomnik historii w 2005 roku. Stanowi on wyodrębnioną całość w układzie miasta, pierwotnie otoczoną własnym murem obronnym. Więcej na temat historii i ciekawostek, związanych z kamieńską Katedrą powiedział Błażej Bubnowicz z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.

 


Telewizja Świnoujście
 
Data pliku video: 2016-03-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kamieński - powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Kamieniu Pomorskim. W skład powiatu wchodzą gminy: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin, zajmujac powierzchnię 1006,65 km kw.

  Atrakcje turystyczne stanowią: piaszczyste, szerokie plaże, rozlewiska wodne – rzeka Dziwna, Zatoka Cicha i Kamieńska, uzdrowiska i ośrodki rehabilitacyjne w Dziwnowie,  Kamieniu Pomorskim, Międzywodziu i Międzyzdrojach, a także zabytki: Dawny system obronny Kamienia Pomorskiego, Bunkier V3 czy Zespół Katedralny wpisany na listę pomników historii Prezydenta RP.

  Gospodarka powiatu oparta jest w głównej mierze na turystyce, rybołówstwie indywidualnym i żeglarstwie.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr: 3.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola